Mirai

Vývoj alternatívnych zdrojov pohonu je nevyhnutný. Kým elektromobily získavajú na popularite, spoločnosť Toyota vsádza na vodík – skvelý nosič energie. Príkladom takéhoto pohonu je Toyota Mirai. Vozidlo sa najprv začalo predávať v Japonsku, neskôr aj v USA a v západnej Európe. Mirai s výkonom 113 kW (154 k) dosahuje maximálnu rýchlosť až 179 km/h a vodík v nádržiach s objemom 122,4 l umožňuje dojazd viac ako 500 km. Spoločnosť Toyota plánuje do roku 2020 predať 30 000 vozidiel.

Biela Toyota Mirai
Toyota Mirai je vizionárske vozidlo. Je to stopercentný elektromobil, ktorý nevyžaduje externé dobíjanie. Používané palivové články umožňujú generovať prúd pre plne elektrickú jednotku pri zachovaní nulových emisií. Mirai je model, ktorý mení spôsob, akým cestujeme. Počet vodičov, ktorí dôverujú našej vízii, stále rastie, a pozitívna zmena sa tak stáva čoraz zreteľnejšou.
Modrá Toyota Mirai na vodíkovej čerpacej stanici
V modernom, uponáhľanom svete plnom hluku má chvíľa ticha cenu zlata. S modelom Toyota Mirai si môžete vychutnať mimoriadne pohodlnú jazdu bez ohľadu na cieľ cesty. Ergonomická a priestranná kabína, protihlukové čelné sklo a bezhlučný motor vytvárajú priestor, ktorý sa stane vašou oázou pokoja.
Tmavo modrá Toyota Mirai s alternatívnym zdrojom pohonu
Mirai je vozidlo, ktoré nevyžaduje nabíjanie. Používané palivové články umožňujú generovať prúd pre plne elektrickú jednotku pri zachovaní nulových emisií. Pohonný systém okrem toho rekuperuje energiu pri brzdení a opätovne ju využíva, takže jazda je ešte úspornejšia.